+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Atatürkün insan sevgisi ile ilgili özlü sözler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Atatürkün insan sevgisi ile ilgili özlü sözler

 2. Mine
  Devamlı Üye

  Atatürkün insan sevgisi ile ilgili özlü sözler

  - Artık insanlık kavramı, vicdanlarımızı arıtmaya ve hislerimizi yüceleştirmeye yardım edecek kadar yükselmiştir

  İnsanları mutlu edeceğim diyen onları birbirine boğazlatmak insani olmayan ve son derece üzücü olan bir sistemdir.
  İnsanları mutlu edecek tek vasıta, onları birbilerine yaklaştırarak, onlara birbirlerini sevdirerek, karşılıklı maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamaya yarayan hareket ve enerjidir. Dünyanın barışı içinde insanlığın gerçek mutluluğu, ancak bu yüksek ideal yolcularının çoğalması ve başarılı olmasıyla mümkün olacaktır. ( 1931 )

  - İnsanlar daima, yüksek, asil ve kutsal hedeflere yürümelidirler. Bu hareket şeklidir ki, insan olanın vicdanını, beynini ve bütün insanlık anlayışını tatmin eder. Bu şekilde yürüyenler, ne kadar büyük fedakârlık yaparlarsa, o kadar yükselirler ve bu hareket şekli mutlaka açık olur. ( 1926 )

  - İnsanların saygı ve şerefinin, itaat ve uyumunun kendinden maddeten değil, manen yüksek olanlar için gösterilmesi insan ruhunun gereklerindendir. ( 1914 )

  - Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır, kendini büyük değil küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telâkki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. ( 1908 )

  - Neşeli olmayan insanlardan iki türlü şüphe edilir; ya hastadır, veyahut o insanın başkalarına bildirmek istemediği bir kuruntusu, bir derdi vardır.

  - En iyi kişi kendinden çok ait olduğu sosyal toplumu düşünen, onun varlığının ve mutluluğunun korunmasına kendini adayan insandır.

  Mustafa Kemal Atatürk

 3. Ziyaretçi
  - Neşeli olmayan insanlardan iki türlü şüphe edilir ; ya hastadır, veyahut o insanın başkalarına bildirmek istemediği bir kuruntusu, derdi vardır .
 4. Ziyaretçi
  Atatürkün bütün sözleri çok güzel.Hepsini beğendim.Çok güzel.

 5. Ziyaretçi
  AtatÜk'Ü
  kÜ saygiyla aniyorum.ve bİz atatÜrk'Ün Çocuklariyiz

 6. Ziyaretçi
  Herkese teşekkür ederim ben de 5* aldım yani 100 aldım.Sizlere çooooooooook teşekkür ederim.

 7. Ziyaretçi
  Süper söz helal atamm

+ Yorum Gönder


Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
atatürkün insan sevgisi ile ilgili özlü sözleri,  atatürkün insan sevgisi ile ilgili özlü sözleri kısa,  atatürkün insan sevgisi ile ilgili sözleri,  atatürk insan sevgisi özlü sözler